پرستاری از سالمند

مراقبت از سالمند در منزل به صورت روزانه شبانه روزی شبانه و مقطعی توسط مراقبین سالمند انجام می پذیرد. شرح وظایف مراقب سالمند بدین شرح می باشد:

  1. مراقبت و نگهداری از سالمند با توجه به شرایط روحی و جسمی ایشان .
  2. در صورت تحرک سالمند کمک در راه رفتن.
  3. ماساژ سالمند و انجام نرمش های روزانه در صورت دستور فیزیوتراپ .
  4. تهیه وعده های غذایی روزانه و دادن غذا به سالمند طبق رژیم غذایی و نظر خانواده .
  5. دادن دارو طبق دستور پزشک و نظر خانواده و توجه به زمان بندی دارویی.
  6. همراهی سالمند بیرون از منزل جهت میهمانی ٬ گردش ٬ پزشک و ... با اجازه خانواده ها.
  7. انجام کلیه امور نظافتی سالمند از قبیل استحمام ٬ تعویض البسه و رسیدگی به نظافت منزل٬ با توجه به آموزش مراقبین سالمند در زمینه چگونگی انجام وظایف و نحوه ارتباط گیری و رفتار با سالمند این امور به نحو احسن توسط مراقبین سالمندان انجام خواهد شد.

پرستاری از سالمند

زمانی که یک فرد پا به سن میگذارد و یا بهتر بگوییم سالخورده میشود نیاز به پرستاری و مراقبت بیشتری پیدا میکند. نگهداری از سالمند کاری طاقت فرصا است و نیاز به صبر و حوصله زیادی دارد که متاسفانه بسیاری از مردم از صبر و حوصله کافی برای این کار برخوردار نیستند. در ضمن مشغله کاری از مهمترین مشکلات پیش روی خانواده ها برای مراقبت از سالمند در منزل میباشد. امروزه بیشتر خانواده ها به دلیل مشغله کاری زیاد  زمان کافی را برای پرستاری از سالمند در اختیار ندارند و باید زمان زیادی را برای کسب درآمد و یا انجام امور ضروری در بیرون از منزل سپری کنند. اما برای مراقبت از سالمند راه دیگری نیز وجود دارد و آن هم بهره مندی از خدمات نگهداری از سالمند در منزل میباشد.

خدمات نگهداری از سالمند مراکز درمانی صرفه اقتصادی بسیار زیادی را ایجاد خواهد کرد. تصور کنید شاغل هستید و باید کار خود را به دلیل مراقبت از سالمند خود کنار بگذارید که این  خود ضررهای اقتصادی زیادی را برای شما و همچنین خانواده بودجود خواهد آورد. با بهره مندی از خدمات نگهداری از سالمند دیگر نیازی به ترک کار خود نخواهید داشت زیرا یک پرستار در ساعاتی که شما در منزل حضور ندارید، پرستاری و مراقبت از سالمند را بر عهده خواهد گرفت.

پرستاری از سالمند

پرستارانی که برای مراقبت از سالمند در نظر گرفته میشوند به تمام اصول و روش های مراقبت  از یک فرد سالخوره و پا به سن گذاشته آشنایی دارند. نگهداری از سالمند اصولی دارد که مطمئنا یک فرد معمولی  هیچ آشنایی با این اصول ندارد. فردی که وظیفه پرستاری از سالمند را بر عهده میگیرد به دلیل تجربه بالای خود در این زمینه به خوبی میتواند نیازهای یک فرد سالخورده و ناتوان را تشخیص داده و نسبت به نیاز وی اقدامات لازم را انجام دهد.

روحیه فرد سالخورده و ناتوان با بهره مندی از خدمات نگهداری از سالمند تا حد زیادی افزایش می یابد. یک پرستار همواره و ساعات زیادی از روز در کنار فرد سالخورده حضور خواهد داشت که علاوه بر پرستاری میتواند همدم خوبی نیز برای فرد محسوب شود.

اما پرستاری که نگهداری از سالمند را بر عهده میگیرد باید از اخلاق و طرز برخورد مناسبی برخوردار باشد. متاسفانه برخی از موسسات و مراکز درمانی که خدمات مراقبت از سالمند را ارائه میدهند پرستارانی را به استخدم خود در می آورند که از طرز برخورد مناسبی با سالمندان برخوردار نیستند. این پرستاران تنها به صرف کسب در آمد به شغل پرستاری از سالمند روی آورده اند و موسسه درمانی نیز در گزینش این افراد دقت زیادی به خرج نمیدهد. موسسه مهر مدیکال یکی از قدیمی ترین موسسات فعال در زمینه ارائه خدمات ارزنده ای همچون نگهداری از سالمند،‌ مراقبت از سالمند در منزل و به طور کلی خدمات پرستاری میباشد که بهترین و خوش برخورد ترین افراد را برای امر پرستاری در نظر گرفته است و همین موضوع باعث شده تا رضایت کامل بیمار و خانواده او کسب شود. 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :