پرستاری از سالمند در منزل

تمام افراد در سنین مختلف نیازهای مختص خود را دارند. زمانی که انسان چشم به جهان میگشاید نیاز به یک سری مراقبت ها برای رشد و تربیت دارد و در هنگام پیری نیز به برخی دیگر از رسیدگی ها به دلیل کاهش توان جسمی نیاز خواهد داشت. همچنین افراد سالمند به محبت بیشتری  به دلیل روحیه لطیف خود نیاز دارند. اما پرستاری از سالمند در منزل کار چندان آسانی نیست و از عهده برخی از افراد که این افراد میتواند از فرزندان و یا بستگان باشند خارج است. مشکلات زیادی پیش روی فرزندان برای پرستاری از سالمند در منزل وجود خواهد داشت که از جمله این مشکلات میتوان به مشغله کاری، عدم اطلاع به اصول نگهداری و مراقبت از سالمند در منزل و عدم توانایی جسمی را نام برد.

تمام این مشکلات باعث شده اند تا موسسات و مراکزی برای خدمت رسانی به سالمندان تاسیس شوند. پرستاری از سالمند در منزل به افرادی سپرده میشود که از تجربه کافی در این زمینه برخوردار هستند و میتوانند به خوبی تمام اصول و قواعد مراقبت از سالمندان را اجرا کنند. اما از آنجایی که پرستار برای نگهداری و مراقبت از سالمند در منزل ساعت های زیادی را در کنار فرد سالخورده خواهد بود باید از ویژگی ها و خصوصیاتی برخوردار باشد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم نمود.

پرستاری از سالمند در منزل

فردی که پرستاری از سالمند در منزل را بر عهده میگیرد باید صبور باشد. اولین ویژگی یک پرستار صبور بودن او است. سالمندان به دلیل ورود به دوره کهنسالی مشکلات زیادی دارند و یا حتی ممکن است رفتارهای ناهنجاری را از خود بروز دهند که از همین رو پرستار در این مواقع باید از خود صبوری نشان داده و هرگز از کوره در نرود. در تمام ساعاتی که پرستار در کنار فرد سالمند حضور دارد باید رفتاری کاملا مناسب و شایسته یک سالمند از خود بروز دهد.

یک پرستار باید دوره های روانشناشی و همچنین پرستاری را به طور کامل گذرانده باشد. دوره های روانشناسی میتواند طرز صحیح برخورد یک پرستار با فرد سالمند را به او بیاموزد. همانطور که در مطلب بالا نیز گفته شد پرستار باید صبور باشد که این خصلت در دورهای روانشناسی به فرد آموخته میشود. دوره پرستاری که از ضروری ترین دوره هایی است که یک پرستار باید بگذراند و در طی آن تمام روش های درمان سطحی مانند پانسمان و تزریق به او آموخته میشود.

سالمندان علاوه بر مراقبت های فیزیکی نیاز به همدردی و یک شنونده خوب دارند. فردی که نگهداری و پرستاری از سالمند در منزل را بر عهده میگیرد باید از مهارت ارتباطی قوی برخوردار باشد تا بتواند نیاز های روحی و عاطفی سالمند را نیز بر طرف نماید.برای مشاوره و برخورداری خدمات در زمینه پرستاری از سالمند در منزل با موسسه مهر مدیکال تماس حاصل فرمایید.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :